images

راهنمای مشتریان و سوالات متداول

برای سفارش محصولات شرکت آیریک تک پیشتاز میتوانید با انتخاب محصولات و ارسال سفارش و تماس با شماره های شرکت برای واریز وجه،اقدام نمایید.

چگونه میتوانم در سایت ثبت نام کنم؟

از قسمت بالای سایت، روی ثبت نام کلیک کرده و در صفحه باز شده، فرم ایجاد حساب کاربری را تکمیل نمایید یا حتی می توانید با اضافه کردن محصول به سبد خرید، مراحل خرید را مشاهده نمایید، در طی فرآیند خرید، ثبت نام شما در سایت انجام خواهد شد

از وضعیت سفارشی که ثبت کرده‏‌ام، چگونه می‌‏توانم مطلع شوم؟

برای اطلاع از وضعیت سفارش، می توانید وارد حساب کاربری خود شده و با کلیک روی گزینه «سفارش ها» از وضعیت آن مطلع شوید.

مزیت خرید اینترنتی به خرید حضوری چیست؟

خرید اینترنتی باعث صرفه جویی در وقت و هزینه مشتری می شود، در این روش خرید، مشتری ضمن دسترسی دقیق و کامل به اطلاعات محصولات و خدمات، می تواند در هر ساعتی از شبانه روز و با مشاوره خریدی مطمئن را تجربه کند و  به جهت نرم افزاری بودن خرید و حفظ سوابق خرید، مزیت های ویژه ای در حین خرید یا در آینده در اختیار مشتری قرار می گیرد که امکان ارائه آن در خریدهای سنتی وجود نخواهد داشت.

از چه روش هایی برای پرداخت مبلغ محصولات خریداری شده استفاده کنم؟

با تماس با کارشناسان مربوطه بصورت نقدی میتوان خرید کرد و امکان خرید چکی برای مشتریانی که قبلا برای پرداخت از طریق چک با آنها طی مذاکراتی به توافق رسیده ایم نیز وجود دارد.

سفارش ها به چه شکل ارسال می شوند؟

سفارش ها پس از تایید مبلغ پرداختی به آدرس مشتری توسط پیک ارسال میشود.

چقدر طول می کشد تا سفارش ها به دستم برسد؟

مدت زمان ارسال سفارش به شیوه ارسال وموجودی و روز دریافت سفارش بستگی دارد و عموما در طی فرآیند خرید از آن مطلع خواهید شد.

آیا امکان تعویض یا مرجوعی محصولات خریداری شده وجود دارد؟

اگر موقع تحویل، متوجه شوید که اشکال در بسته بندی محصول است، از تحویل گرفتن آن خودداری کرده و موضوع را بلافاصله به واحد فروش اطلاع دهید.در صورت هرگونه ایراد میتوانید محصول را مرجوع نمایید.

 

در صورتی که پس از تحویل گرفتن و باز نمودن بسته بندی، متوجه اشکال شدید، تا 2 روز کاری نسبت به عودت کالا به واحد فروش اقدام کنید.